Linie do prefabrykatów

Projektujemy i produkujemy kompletne, w pełni automatyczne linie produkcyjne prefabrykatów betonowych. Oferowane przez nas linie składają się z zespołu urządzeń, umożliwiających przeprowadzenie całego procesu technologicznego począwszy od wytworzenia elementów, poprzez ich sezonowanie, aż do przygotowania materiałów, gotowych do obrotu handlowego.


MAGAZYNY PALET: Są to urządzenia służące do piętrowania  (sztaplowania) i magazynowania pustych palet. Palety podaje się jedną po drugiej a następnie są one automatycznie układane w stos: nie więcej niż 15 do 25 palet. Magazyny te mogą być sterowane z głównego sterownika linii, pracować bezobsługowo w linii transportu i paletyzacji przy użyciu robotów lub być sterowane z pulpitu lokalnego przez operatora.


OBROTNICE PALET: Obrotnice stosowane są do automatycznej zmiany kierunku transportowania. Dodatkowo obrotnice mogą być wyposażone w czujniki lub rolki do stwierdzenia obecności palet na obrotnicy, co jest niezbędne w liniach zupełnie zautomatyzowanych.


OBUDOWY DZIWIĘKOCHŁONNE: Obudowy dźwiękochłonno-izolacyjne są stosowane w celu ograniczenia emisji hałasu z jego źródła do otoczenia. Odpowiednią obudowę dobieramy, biorąc pod uwagę różne czynniki, m.in.: wymaganą redukcji hałasu, wymagania konstrukcyjne, wymagania termiczne, dostępność do maszyny w czasie pracy i podczas remontów. Nasze obudowy charakteryzują się nie tylko izolacyjnością akustyczną, ale mają też właściwości dźwiękochłonne.


OWIJARKI: Spółka Sortbet oferuje owijarki automatyczne oraz owijarki półautomatyczne: w wersjach z i bez docisku. Urządzenia te wykorzystuje się w celu zabezpieczenia ładunku palety i unieruchomienia go w celu transportu lub długotrwałego magazynowania. Owijarka pozwala na szybkie i łatwe zakładanie folii. Jest urządzeniem bardzo wydajnym, więc z pewnością sprawdzi się zwłaszcza przy hurtowym pakowaniu towarów. Dostarczamy różnorodne modele owijarek, w tym wersje stacjonarne, mobilne, samojezdne i nie tylko. Szeroki wybór oraz profesjonalne doradztwo ze strony naszych pracowników pozwoli wybrać owijarkę dostosowaną do wymagań każdego klienta.


PŁUCZKI KOSTKI: Płuczki stanową element linii technologicznej do produkcji kostki brukowej i galanterii betonowej, umożliwiający produkcję szlachetnych kostek i płytek chodnikowych. Poprzez system dysz wodnych i powietrznych urządzenie wypłukuje górną warstwę wyrobu w celu wyeksponowania dekoracyjnego kruszywa (granit, bazalt, marmur itp.). Uzyskane w ten sposób wyroby szlachetne, wykorzystuje się do aranżacji eleganckich ścieżek, alejek i placów, podwyższając ich walory estetyczne i użytkowe.


ROZWIJARKI: Rozwijarka jest urządzeniem służącym w procesie produkcyjnym do nakładania folii na górną warstwę ładunku, który w dalszym procesie pakowany jest w folię rozciągliwą lub do nakładania folii jako separator poszczególnych warstw ładunku.


UKŁADY TRANSPORTU BETONU: Środek transportu wewnętrznego o zasięgu ograniczonym i ruchu przerywanym służący do transportu gotowej mieszanki z pod mieszarek do urządzeń wibroprasujących. Proponujemy możliwość doboru różnej pojemności wózka oraz jego różnorodnej prędkości.


URZĄDZENIA CZYSZCZĄCE PALETY: Urządzenie wykorzystywane w procesie produkcyjnym do oczyszczania palet z pozostałości po procesie produkcyjnym.